• 1
  • 2

Tipy na výlet 

www.hornibecva.cz - prozkoumejte obec Horní Bečva

Přehrada Horní Bečva – koupání, půjčovna loděk, rybařeni (2km)

Rozhledna Sůkenická - s výhledem na Beskydy, Javorníky, Kysuce, Lysou Horu, Radhošť a při dobré viditelnosti i Malou Fatru. (cca 4 km)

Vysoká (1024 m.n.m.) - nejvyšší vrchol v blízkém okolí (3km)

Pramen Rožnovské Bečvy (959 m.n.m) – Krásná procházka se nachází na katastrálním území Horní Bečvy na úbočí nejvyššího vrcholu Vsetínských vrchů Vysoká (1024m.n.m.).
K pramenu se nejsnadněji dostaneme od turistické chaty Třeštík (2km) po červené turistické značce. Po 1,5km pěší chůze od chaty se pod vrcholem Vysoké vydáme doprava. Odbočku nelze minout, protože nás na pramen upozorní dřevěný rozcestník. Pro lepší přístup vede k pramenu vybudované zábradlí.

www.vmp.cz - Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě - Dřevěné městečko, Valašská dědina, Mlýnská dědina + letní akce

www.gibon-park.cz - GIBON Park v Rožnově pod Radhoštěm - zábavní lanové centrum, dětský park, restaurace, minigolf, G-Jump, Zorb 

http://www.krytybazen.cz/zpravy  - tobogán, dětský bazén, vířivka

http://www.pohadkovelazne.cz/ - exkurze, kavárna, restaurace

http://www.pohadkovelazne.cz/ - Dětské zábavní centrum

http://vbeskydech.cz/moravskoslezske-beskydy/zabavni-centra/bila/detsky-letni-park

www.pustevny.cz - Turistické a poutní místo Pustevny (1018 m.n.m.) – přístupné lanovkou z Trojanovic, autem z Prostřední Bečvy nebo pěší trasa která začíná na Horní Bečvě v centru obce. Po žluté jdeme 4km na Martiňák (827 m.n.m.), kde se můžeme občerstvit na chatě. Na Martináku se můžeme rozhodnout zda dále půjdeme lehčí trasou 8,5km po červené až na Pustevny (1050 m.n.m.), nebo obtížnější trasou po zelené přes Čertův mlýn (1207 m.n.m.) a pak po červené zase až na Pustevny. Pohádkové, dřevěné stavby v lidovém stylu, stylové restaurace, sto let stará dřevěná zvonička. V zimním období se stávají Pustevny vyhledávaným lyžařským střediskem. Hřebenovkou lze pohodlně dosáhnout vrcholu Radhoště. Po cestě samozřejmě nemůžete minout sochu pohanského boha Radegasta, jehož autorem je Albín Polášek.

Radhošť (1129 m.n.m.) – bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha plodnosti, pohostinnosti a úrody Radegasta. Na vrcholu návštěvníky vítá bronzové sousoší Cyrila a Metoděje. U tohoto sousoší se nachází Kaple sv. Cyrila a Metoděje, která byla rozsáhle zrekonstruována v roce 1999.

http://sport.beskydy.cz/content/beskydy-frenstat-pod-radhostem-naucna-stezka-beskydske-nebe.aspx - Beskydské nebe - stezka v korunách stromů 1,8km

www.svetkamenu.cz - Svět Kamenů - krásný obchod pro milovníky kamenů v Rožnově p.R.

Velké Karlovice – Karlovské muzeum

Frenštát pod Radhoštěm – nově vybudovaný letní aquapark, skokanské můstky (Raška, Sakala)

www.tarzanie.cz - Tarzanie – Největší lanové centrum v ČR, více než 100 překážek, dětská trasa

www.bazenvm.cz - Krytý Aqapark -  Valašské Meziříčí

www.salza.cz - Solná jeskyně Zašová - Unikátní konstrukce naší solné jeskyně je vybudována pouze z přírodních materiálů, solných kvádrů a krystalů, jejichž stáří se odhaduje na 20 miliónů let. Pro výstavbu jeskyně bylo použito cca 20 tun soli převážně z Pákistánu a Mrtvého moře. Součástí jeskyně jsou slané vodopády, ze kterých se uvolňují cenné prvky magnesia a potaše.

Štramberk – gotický hrad s rozhlednou Trúba, dřevěnice, jeskyně Šipka, muzeum Z. Buriana

Kopřivnice – technické muzeum TATRA, muzeum Fojtství – kočáry, archeologie,etnografie

Příbor – pamětní síň Sigmunda Freuda, historické náměstí

Hukvaldy – jeden z největších hradů na Moravě, obora s amfiteátrem, památník Leoše Janáčka, akce

Nový Jičín – Žerotínský zámek, muzeum klobouků, renesanční dům na náměstí STARÁ POŠTA

Ostrava – hornické muzeum OKD Pod Landekem, proslulá Stodolní ulice, ZOO

www.golf-roznov.cz - GOLF v Rožnově pod Radhoštěm

Čeladná – špičkové 27 jamkové golfové hřiště, jezdecký areál, Polárium

Cyklotrasa č. 6015 - Okolo Horní Bečvy - Jedná se o okružní středně náročnou cyklotrasu. Trasa je v terénu vyznačena zeleným pásovým značením.
Cyklotrasu můžeme zahájit v centru obce Horní Bečva. Jedeme po asfaltové cestě údolím Hluboké souběžně se žlutou turistickou značkou. Po dvou kilometrech opustíme asfalt a po zpevněné komunikaci začneme stoupat do místy ostrého kopce. Vyjedeme na rovinku zvanou Kotlová a po půl kilometru jízdy lesní cestou se dostaneme Pod Kotlovou. Tady se dáme doleva a po hřebenové partii Vsetínských vrchů s nádhernými výhledy dojedeme k rozcestníku zvaný Benešky. Odtud se dáme doleva spolu s modrou turistickou značkou směrem na Horní Bečvu-přehrada. Většinou se jede po zpevněných lesních cestách. Dojedeme k rozcestníku, který se nachází u autobusové zastávky Valaška. Od rozcestníku pojedeme kousek po hlavní silnici a pak odbočíme doprava do údolí Mečůvka. Hezkým údolím vystoupáme na Martinák, kde se můžeme občerstvit v horské chatě. Pod chatou se dáme doprava a místy horším terénem, hlavně pod dešti, sjedeme údolím Kobylská na hlavní silnici. Dáme se doleva a jsme opět v centru obce Horní Bečva.
Délka trasy je 17 km. Doporučeno je horské nebo krosové kolo.

Venkovská turistika
New Teritorry Ranch ve Viganticích Vás zve na projížďky na koních a ponících. Věnují se zde westernovému sportu a chovu koní plemene American Quarter Horse a American Paint Horse. Pro děti chovají koně plemene Shettland Pony a Český sportovní Pony.

Památník na Kladnaté - je postaven na místě bývalé usedlosti Tkáčových. Na podzim roku 1944 zde proběhla přestřelka mezi německými vojáky a partyzány.
Památník je umístěn v lese na žluté turistické trase Kladnatá - Horní Bečva,Valaška.

Další tipy na výlet – www.tipynavylet.cz/oblast-beskydy-valassko.html

vylety1